Dziś chcielibyśmy przypomnieć krótki tutorial Pani Diany na stworzenie "szybkiej" listonoszki na wieczorne wyjście z przyjaciółmi.
1. Potrzebujecie:
-do wykonania naszej listonoszki potrzebny będzie filc 3 mm bądź 4 mm w zależności od tego jaki posiadamy w domu albo jaki chcemy kupić, kolor również zależy od preferencji -ja wybrałam filc grafitowy 3 mm, który jest łatwy do szycia ręcznego jak również pasujący do mojej wieczornej stylizacji
-do tego igła
-szara nitka
-nożyczki
-zapięcie magnetyczne do torebek
-kawałki innego filcu do ozdoby
-guziki.
Oczywiście można użyć zamiast ozdób z filcu, czesanki-ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnią.
2. Prace zaczynamy od wycięcia kształtu torebki i tu też w zależności od tego co kto lubi-wycinamy duży bądź mały wymiar. Mnie posłużył idealnie wycięty kawałek, który kupiłam czyli ok. 40 cm szerokości a pas 9-10 cm, który został posłuży potem jako uchwyt/ucho przez ramie do listonoszki. Oczywiście jeśli ktoś woli mieć cieńszy pas, wycina o połowę węższy... Drugi koniec torebki uciełam z ukosa aby po uszyciu można było zrobić klapę-i tutaj też w zależności co kto lubi, może to być ukos albo na prosto. Jeśli preferujemy kieszonkę -jedna bądź kilka, od razu zabieramy się do jej wykrojenia oraz przyszycia w środku torebki tak jak to lubimy. W mojej listonoszce kieszonki nie ma bo zwyczajnie-jak nigdy-o niej zapomniałam ale filc jest mięciutki i plastyczny wiec żaden problem taką kieszonkę doszyć.
3. Następnie zabrałam się do zszycia boków-w tym filcu i lewa i prawa strona są takie same wiec wszystko jedno jak zaczniemy. Problemem jest grubszy 4mm filc impregnowany, gdzie jedna strona różni się od drugiej i trzeba uważać aby nie zszyć torebki z prawej strony bo potem czeka nas niemiłe i długie prucie Długość klapy wymierzyłam "na oko" przykładając jak ładniej będzie się prezentować ale tutaj jest dowolność -jedni wola aby taka klapa była na całej torebce, inni aby tylko ciut ją zakrywała. Kiedy nasze boki są już zeszyte, zabieramy się do przyszycia uchwytu. Uchwyt też wycinamy w zależności od tego jaka ktoś woli jego długość czyli najlepiej albo przyłożyć z innej listonoszki albo przykładać sobie taki uchwyt przed lusterkiem i sprawdzić jak się prezentuje. Torebka jest tak prosta w uszyciu, ze jeśli ktoś nie lubi żadnych ozdób na tym etapie mógłby już zakończyć jej szycie oczywiście przyszywając jeszcze zapięcie magnetyczne ale ja musiałam ja jakoś przyozdobić i sprawić aby była oryginalna i pasowała do wielu moich stylizacji.
4. Na koniec przyszyłam do klapy 3 małe filcowe kółka - pozostałości po innych torebkach, a które idealnie do mojej listonoszki pasowały. Aby kółka nie były "płaskie" postanowiłam przyozdobić je guzikami i tym sposobem przyszyć tylko w środku bo o taki efekt mi chodziło.
I z taką praktyczną, ładną i pasującą chyba do wszystkiego listonoszką można iść na wieczorny spacer...
A tutaj znajdziecie fanpage Pani Diany:
Flower Power
https://www.facebook.com/wyszyc.marzenia
środa, 28 kwietnia 2021
poniedziałek, 26 kwietnia 2021
Co można zrobić z wełny czesankowej?
Nasi klienci często pytają się nas co można zrobić z wełny czesankowej? My zawsze z uśmiechem odpowiadamy, że wszystko 😀
Pod spodem prezentujemy zdjęcia, które znaleźliśmy na instagramowym profilu thebestfelting.
Zachęcamy również do zaglądania na nasze konto na instagramie https://www.instagram.com/kraina.filcu/
Pod spodem prezentujemy zdjęcia, które znaleźliśmy na instagramowym profilu thebestfelting.
Zachęcamy również do zaglądania na nasze konto na instagramie https://www.instagram.com/kraina.filcu/
czwartek, 22 kwietnia 2021
Bransoletka z wełny czesankowej - filcowanie na mokro.
Dziś chcemy przypomnieć Wam jak w prosty sposób możecie stworzyć filcową bransoletkę. Wystarczy mydło, folia bąbelkowa, wełna czesankowa i odrobina wyobraźni ;)
1. Naszykuj :
a. kawałek folii bąbelkowej,
b. ciepłą wodę,
c. mydełko do filcowania,
d. około 4-5 g wełny czesankowej hiszpańskiej.
2. Na folii bąbelkowej ułóż w okrąg porcje wełny wyciąganej z pasma. Wełnę układaj na zakładkę, równomiernie bez przerw i prześwitów. Rozmiar dopasuj do swojego nadgarstka, pamiętaj, że wełna nieco się kuli w czasie filcowania.
3. Rozpuść mydełko w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Delikatnie polej wełnę tak, aby była całkowicie mokra. Ugniataj i turlaj wełnę, nadając jej kształt bransoletki. Początkowo delikatnie i z wyczuciem.
4. Kiedy włókna wełny zaczną się łączyć ze sobą, zwiększ siłę tarcia , roluj i pocieraj wełnę o folię bąbelkową, aż do uzyskania jednorodnej, zwartej struktury. Wypłucz bransoletkę w ciepłej, a następnie zimnej wodzie i pozostaw do wyschnięcia układając ją w ładne kółeczko.
5. Gotową bransoletkę można ozdobić naszywając koraliki, cekiny, dżety czy ćwieki.
środa, 14 kwietnia 2021
Igły do filcowania na sucho.
Pamiętajcie - najlepsze igły do filcowania na sucho dostępne na rynku to igły japońskiej firmy CLOVER.
piątek, 9 kwietnia 2021
czwartek, 1 kwietnia 2021
KONKURS WIELKANOCNY - ogłoszenie wyników.
Nagorodę publiczności zdobywa Pani Asia za przepiękną wielkanocną pisankę z wełny czesankowej.
Nasza komisja postanowiła natomiast nagrodzić Panią Lusię i jej wspaniałego króliczka z wełny czesankowej. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie prace przesłane na konkurs.
Subskrybuj:
Posty (Atom)